День пам’яті жертв Голодомору

День пам’яті жертв Голодомору

27 листопада, у день пам’яті жертв Голодомору, акту геноциду української нації репресивною тоталітарною машиною, мільйони українців вшановують пам`ять загиблих.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Джигіта: Повінь: трагедія чи бізнес?
2010-07-06 17:10:00

Джигіта: Повінь: трагедія чи бізнес?

"Народ перефразував вислів "пускати гроші на вітер" на новий – "пускати гроші на воду", - працівник Івано-Франківського міського секретаріату Єдиного Центру Володимир Джигіта.

Щороку вночі з 6 на 7 липня в Україні відзначають свято Івана Купала. Кульмінацією святкування є спускання дівчатами власноручно сплетених вінків на воду, котрі повинні допомогти знайти судженого, а з ним і щастя.

Подібний такому ритуалу вигляд в нашій державі мають постійні антиповеневі  та відновлювальні роботи, на основі яких народ перефразував вислів "пускати гроші на вітер" на новий – "пускати гроші на воду".

Нікого вже не можна здивувати тим, що такі заходи для влади є високоприбутковим бізнесом. Більше того, український народ уже придумує різні анекдоти та історії про таку діяльність влади. Дуже показовою є ситуація з відновленням моста в селі Микуличин Яремчанської міськради. Там уже не один рік водії користуються тимчасовим  дерев`яним мостом. Знаючи і бачачи любов до села колишнього президента Віктора Ющенка, місцеві мешканці цю тимчасову споруду з іронією називають "мостом імені Ющенка", оскільки Віктор Андрійович за часів свого президентства чи не щотижня відпочивав в даному населеному пункті, сам їздив ним (мостом), але не зміг, або не захотів, добитися від тодішнього голови ОДА Миколи Палійчука завершення будівництва нового моста. Хотілося б зазначити, що подібних тимчасових дерев`яних мостів, які функціонують не один рік, як в області, так і загалом в державі дуже багато.

Як тут не згадати повінь 2008 року, коли на подолання її наслідків було виділено величезні кошти, але більшість знищених об`єктів так і не були відновлені чи заново збудовані. Тодішня влада в особі уряду Юлії Тимошенко та обласних адміністрацій знайшла спосіб як замилити людям очі, а саме – роздали адресну допомогу потерпілим. Особливістю роздачі такої допомоги було часте завищення рівня збитків громадян, в результаті чого багато з них на повені заробили досить великі гроші. І коли "маленькі українці" побачили в своїх руках значні кошти, тоді їх перестали цікавити відновлювальні роботи. Вони не звертали увагу на те, що берегоукріплювальні роботи закінчувались завезенням однієї вантажної автівки гравійно-піщаної суміші, їх не так цікавила якість доріг, мостів та ін.

Але прийшов 2010 рік і вода про себе знову нагадала. Для держави і населення вона принесла нові збитки, а для багатьох чиновників стала спасінням. Тепер правоохоронним органам важко буде доказати порушення вчинені під час відновлювальних робіт, оскільки чиновники будуть зсилатися  на нові руйнування нової повені і чекати нових бюджетних коштів. 

Хотілося б побачити від нової влади нового підходу до антиповеневих заходів та відновлювальних робіт, а від правоохоронних органів – реального контролю за використанням коштів. Адже більше не можна, щоб державна політика в описаній сфері й надалі наслідувала ритуал спускання вінків на Івана Купала.

http://malakava.com/

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"