День пам’яті жертв Голодомору

День пам’яті жертв Голодомору

27 листопада, у день пам’яті жертв Голодомору, акту геноциду української нації репресивною тоталітарною машиною, мільйони українців вшановують пам`ять загиблих.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Гусак: Я не зовсім погоджуюсь із нововведеннями міської влади
2010-03-25 11:54:00

Гусак: Я не зовсім погоджуюсь із нововведеннями міської влади

В житті Івано-Франківська відбулись певні зміни, які торкнуться практично кожного мешканця. Вводяться штрафи за паркування на газонах та дитячих майданчиках, зросли штрафи за викид сміття у невідповідному місці. А також усіх івано-франківців цікавить, коли відремонтують дороги. За роз’ясненнями передача «Моя хата» звернулись до депутата Івано-Франківської міської ради, голови міської організації Єдиного Центру Руслана Гусака.

- Позавчора виходжу зі свого під’їзду і бачу оголошення «Шановні власники автотранспорту! Негайно заберіть свої автомобілі з газонів. Інакше ви будете жорстоко покарані». Чому з’явились ці оголошення у наших під’їздах? Який розмір штрафу очікує на власників автотранспорту?

- Водіїв не штрафуватимуть одразу. Міська влада дала один місяць, щоб дана норма вступила в дію. А саме, сума штрафу за паркування автотранспорту на дитячих майданчиках чи на газонах буде становити від 340 до 1700 гривень.
Я не зовсім погоджуюсь із таким нововведенням міської влади. За останнє десятиліття кількість автовласників в нашому місті значно зросла. Коли людина живе в багатоповерховому будинку, в якому є понад сто квартир, то близько 50 осіб мають автомобілі. Куди ставити всі ці машини?
Якщо передбачені штрафи за паркування на газонах, то повинне бути передбачене і впорядкування місць тимчасового розміщення автомобілів. Якщо це не зроблено, то питання стоїть, куди людям дівати свої автомобілі. Враховуючи ту криміногенну ситуацію, яка є на сьогоднішній день в нашому місті стосовно викрадення машин, обкрадання машин, що робити автовласникам?
Тому я вважаю, що це рішення міської влади є передчасним, воно потребує коригування. Перш за все необхідно облаштувати місця для паркінгу, а тоді вже вимагати від автовласників не заставляти машинами газони і дитячі майданчики.

- З’явилась інформація про те, що зросли штрафи для громадян за викид сміття у непризначеному місці. На скільки?

- За викид сміття у невідповідному місці штраф тепер складає від 360 гривень до 1340 гривень. Для юридичних осіб сума штрафу сягає 1700 гривень. За дотриманням норм повинна слідкувати муніципальна інспекція з благоустрою. Вона створена відповідним рішенням сесії міської ради, яка відбулась нещодавно.

- То тепер за кожним громадянином Івано-Франківська буде ходити інспектор і дивитись, чи, бува, людина не смітить у невідповідному місці?

- Місто поділене на дільниці, за якими дійсно закріплені інспектори. Ці інспектори мають слідкувати за тим, щоб сміття не викидалось будь-де. Система працює недосконало. Інспектор, побачивши на газоні сміття, оформлює штраф на найближчого підприємця – чи то аптеку, чи то магазин. А підприємці потім скаржаться, що вони цього сміття не викидали і не розуміють, чому повинні сплачувати штраф.
Є питання також до міської влади про вивіз сміття. Люди платять за таку послугу, а сміття вчасно не вивозиться. Хто ж у такому випадку має платити штраф?

- Ще питання стосовно доріг у Івано-Франківську. Прийшла весна, зійшов сніг і вже, традиційно, разом із снігом зійшов асфальт. Коли у нашому місті будуть хороші дороги?

- Я давно не пам’ятаю такого жахливого стану доріг, який ми маємо на сьогоднішній день. Це просто катастрофа. Діючий міський голова у 2006 році у своїй перевиборній програмі декларував: «Івано-Франківськ – європейське місто. Європейському місту – європейські дороги». Теперішні дороги аж ніяк не можна назвати європейськими. На це є і ряд об’єктивних причин. В міському бюджеті не вистачає коштів. Але це питання мала б вирішувати міська влада. Необхідно шукати різні шляхи для фінансування ремонту доріг.
Потрібно також врахувати особливо несприятливі погодні умови цьогорічної зими. Але і тут є недопрацювання міської влади, яка завчасно не підготувалась до такої зими, хоча прогнози були.
На сьогоднішній день в нашому місті є понад 180 кілометрів автошляхів. І вони всі потребують капітального ремонту. На це потрібні значні кошти. За європейськими мірками один кілометр дороги коштує один мільйон доларів. Звичайно, що таких коштів у міському бюджеті немає. Тому, потрібно затверджувати програму, згідно якої часткове фінансування проходило б із державного бюджету.  

 

Розмовляв Роман Калина, передача «Моя хата» на ТРК «3 студія»

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"