День пам’яті жертв Голодомору

День пам’яті жертв Голодомору

27 листопада, у день пам’яті жертв Голодомору, акту геноциду української нації репресивною тоталітарною машиною, мільйони українців вшановують пам`ять загиблих.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Гусак: Важливо, щоб рішення, які зараз приймаються на сесії, були реалізованими
2010-02-23 14:08:00

Гусак: Важливо, щоб рішення, які зараз приймаються на сесії, були реалізованими

Останні півроку засідання сесій Івано-Франківської міської ради постійно блокувались. На останній сесії депутати нарешті запрацювали. Що сталось і чи запрацювали депутати ефективно, передача «Моя хата» дізнавалась у депутата Івано-Франківської міської ради, голови міської організації Єдиного Центру Руслана Гусака.

- В чому полягав конфлікт? Чому міська рада до цього часу не працювала?

- Суть конфлікту досить проста, з однієї сторони, і досить складна - з іншої. Згідно діючого законодавства в міській раді повинні бути присутні 60 депутатів. На сьогоднішній день також на абсолютно законних підставах є 61 депутат. Чому так сталось… Два роки тому депутата Івана Онуцького від блоку «Наша Україна» позбавили депутатського мандату. Судові тяганини тривали понад два роки і зараз є остаточне рішення суду про те, що рішення конференції «Нашої України» скасоване і Іван Онуцький є повноцінним депутатом Івано-Франківської міської ради. Але протягом цих двох років депутатом був зареєстрований наступний кандидат у виборному списку «Нашої України». Ним є Анатолій Мельничук. В результаті в міській раді на сьогодні зареєстровано 61 депутат.

Міський голова говорить, що ТВК позбавила депутатського мандату Анатолія Мельничука. Але це також є досить дискусійним питанням. Позбавити депутата мандату може тільки сесія міської ради, коли депутат власноручно напише заяву, цю заяву озвучить на сесії, а сесія заяву задовольнить. Так записано в законі про вибори до органів місцевого самоврядування.

На моє глибоке переконання, конфлікт і сьогодні не є вичерпаним. Але з наближенням виборів до органів місцевого самоврядування депутати все менше і менше будуть звертати на це увагу. Все ж таки треба працювати, щоб місто повноцінно жило і розвивалось. Для цього потрібно приймати безліч рішень. Сесія міської ради на кінець-то запрацювала. І це є наслідком того, що незабаром відбудуться вибори до органів місцевого самоврядування.

- Сесія запрацювала. Але наскільки ефективно і чи всі питання, які важливі для нашого міста, були вирішені?

- Сесія ще не закінчила свою роботу, вона триває. Але питання, які винесені на цю сесію, однозначно потрібно вирішити. Одним із найважливіших питань є продаж комунального майна. Кошти виручені від такого продажу у повному обсязі залишаються у міському бюджеті – бюджеті розвитку. Також на продаж виставлена земля, кошти з якого надійдуть у міську казну. Хто б що не говорив, але 2010 рік також буде важким. Тому акумулювати кошти вкрай необхідно нашому місту.

На сесії уже прийнято важливе рішення. Затверджена програма енергозбереження Івано-Франківська. Бюджет програми складає близько 80 мільйонів гривень. Місто виділяє понад 24 мільйони гривень, а решту 56 мільйонів планується отримати у кредит від Світового банку і від Європейського банку реконструкції та розвитку. Це означає, що будуть впроваджуватись нові, альтернативні джерела опалення, електроенергії, а також планується у всіх школах та усіх дитсадках Івано-Франківська поставити автономне опалення і замінити вікна на металопластикові.

Міська рада також прийняла рішення про те, що кожного року впродовж 2010-2013 років буде виділятись сума у 300 тисяч гривень малозабезпеченим сім’ям, які хочуть поставити автономне опалення. Зокрема, людям, які взяли кредит на встановлення автономного опалення, міська влада буде погашати відсотки.

Але, водночас, хочу відмітити, що з наближенням місцевих виборів як влада, так і політичні сили намагаються використати трибуну міської ради, як власний піар-майданчик. Тепер головне, щоб рішення, які пропонуються і прийняті на сьогоднішній день, реалізовувались, а не залишились просто на папері.

- Щодо виборів, як Ви відноситесь до того, що дату виборів Верховна рада перенесла?

- Думаю, що основним є не питання дати виборів. Не залежно від того, чи вони пройдуть 30 травня, чи восени чи навесні 2011 року, якщо вибори відбудуться за діючою системою, то нічого якісного вони нам не принесуть. Перш за все треба змінити систему виборів до органів місцевого самоврядування. Мають бути або відкриті списки, або мажоритарна система. Люди повинні знати, за кого вони голосують і до кого конкретно вони можуть звернутись із своїми проблемами.

Важливо було б також змінити термін, на який обираються міські голови. Зараз є невідповідність – голови обираються на чотири роки, а депутати – на п’ять. Виходить, що мерів переобирають, а міська рада ще на рік залишається у старому складі. Важко працювати новому міському голові у таких умовах. Тому, вважаю, що міських голів також необхідно обирати на п’ять років.

 

Розмовляв Роман Калина, передача «Моя хата» на ТРК «3 студія»

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"