День пам’яті жертв Голодомору

День пам’яті жертв Голодомору

27 листопада, у день пам’яті жертв Голодомору, акту геноциду української нації репресивною тоталітарною машиною, мільйони українців вшановують пам`ять загиблих.

Позиція партії друкуватиДрукувати

Місцеві вибори

Лідери Єдиного Центру зустрілися з громадою Рогатина, Снятина та Коломиї
2010-10-15 16:55:00

Лідери Єдиного Центру зустрілися з громадою Рогатина, Снятина та Коломиї

13-14 жовтня 2010 року в м. Рогатині, Снятині та Коломиї відбулися зустрічі лідерів Єдиного Центру політолога Вадима Карасьова та Заслуженого лікаря України Ростислава Валіхновського, а також кандидата в депутати обласної ради по багатомандатному виборчому округу Юрія Деркача з громадами міст.

Лідери Єдиного Центру обговорили з громадою суспільно-політичну ситуацію в країні, наслідки відміни Конституційним Судом політичної реформи 2004 року та запропонували власне бачення необхідних в країні реформ.

Вадим Карасьов, аналізуючи наслідки прийнятого Конституційним Судом рішення про відміну політреформи, зауважив, що, таким чином,  замість парламентської державності ми отримали президентську державність. Фактично це означає приватизацію держави однією людиною, однією командою. Нас повернули в час посткомуністичного монархізму. Режим особистої влади нівелює всю політичну систему демократичного, європейського зразка.

Лідери Єдиного Центру вважають, що демократичним шляхом виходу із кризи конституційно-правової реальності після рішення Конституційного Суду можуть стати перевибори всіх органів влади, повноваження і каденція яких не відповідають або прямо суперечать Конституції 1996 року.

На зустрічах лідери Єдиного Центру представили програму партії, з якою вона йде на місцеві вибори, та першу п’ятірку партійного списку до обласної ради.

За словами Ростислава Валіхновського, при визначенні кандидатів було враховано результати внутріпартійного праймерізу, що проводився на початку вересня. Єдиний Центр відкрив власні списки перед громадськістю, а тому серед кандидатів є не лише члени партії, але й найбільш впливові представники громади, справжні господарники.

В цілому ж, до першої п’ятірки, яку висуватиме Єдиний Центр на виборах до обласної ради, увійшли:
1. Валіхновський Ростислав Любомирович – лідер Єдиного Центру, Заслужений лікар України.
2. Бегей Василь Амброзієвич – начальник Обласного бюро технічної інвентаризації, заступник голови Івано-Франківської міської організації Єдиного Центру.
3. Серганюк Любов Іванівна – кандидат мистецтвознавства, професор, доктор філософії, завідувач кафедри Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, директор мистецького об'єднання «Елегія».
4. Ничипорук Леонід Миколайович – генеральний директор ТзОВ «Ганц».
5. Деркач Юрій Васильович – кандидат наук з державного управління, заступник начальника Обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів, член Ради обласної організації Єдиного Центру.

Ростислав Валіхновський зауважив, що Єдиний Центр не обіцяє зробити все  й одразу. Ми обрали перші 6 найважливіших кроків у побудові Якісної України, які потрібно зробити негайно і які партія зобов’язується втілювати:
•    ЯКІСНА УКРАЇНА – це країна, де влада не заважатиме гідно жити людям.
•    ЯКІСНА УКРАЇНА – це сучасні дороги, які за передовими технологіями прокладатимуть лише українці.
•    ЯКІСНА УКРАЇНА – це якісна медицина на базі медичного страхування.
•    ЯКІСНА УКРАЇНА – це чисте довкілля, повітря і вода.
•    ЯКІСНА УКРАЇНА – це стабільне і недороге тепло й електрика.
•    ЯКІСНА УКРАЇНА – це захищене життя, що стане можливим завдяки наведенню порядку у правоохоронних органах і судах та посиленню відповідальності за злочини проти особи.

Лідер Єдиного Центру навів приклади нещодавно проведених реформ у країнах ближнього і дальнього зарубіжжя, зокрема Грузії, Польщі, Сінгапурі, Казахстані та інших. Зокрема, Ростислав Валіхновський зауважив, що «Якість – це якісне вирішення тих проблем, які зустрічаються в житті наших ближніх і дальніх сусідів. І на сьогодні не потрібно відкривати колесо – воно вже існує у світі. Назвіть це трейдмарки, стандарти, еталони управління в кожній галузі нашого життя. Ми покликані до того, щоб в рамках своєї партійної організації запросити найкращих професіоналів з метою наведення ладу у всіх сферах суспільства, використавши досвід та позитивні напрацювання як українських, так і закордонних експертів, наукових шкіл, зокрема таких відомих як Стенфордська та Гарвардська, з якими маємо можливість плідно співпрацювати».

Окрему увагу Ростислав Валіхновський та Юрій Деркач зосередили на проблемах медичної сфери. Ростислав Валіхновський зауважив, що стандарти та принципи на основі яких функціонує вітчизняна медицина не відповідають об’єктивним реаліям та вимогам часу, міжнародним стандартам й не дозволяють ефективно розвиватися національній системі охорони здоров'я й що найбільш важливо – не забезпечують якісне надання медичних послуг й безпечне життя громадянам.

Як зазначив Ростислав Валіхновський, в Україні – 2200 лікарень. З урахуванням того, що ліжка в них завжди заповнені, це означає, що щороку у вашій країні до лікарні потрапляє кожен четвертий житель. Такі показники фіксують лише в зонах бойових дій. Понад 80% фінансування галузі іде на утримання лікарень. За останніх десять років бюджет охорони здоров’я зріс у 7,5 разів, але цього суттєво не відчув жоден пацієнт.

Очевидно, що необхідно доктринально змінювати підхід, здійснювати системні й докорінні реформи. Ростислав Валіхновський зауважив, що медичні послуги мають надаватися через систему обов’язкового медичного страхування. Держава через утримання і бюджетне фінансування надає медичну допомогу лише окремим соціально вразливим категоріям громадян.

Таким чином, необхідно створити державні і приватні страхові медичні фонди. Слід вивести медицину з тіні, зробити надання медичних послуг прозорим. Водночас, невідкладна медична допомога має фінансуватися за кошти державного і місцевих бюджетів згідно з обмеженим переліком цих послуг та критеріїв надання.

На думку Юрія Деркача, комунальні аптеки повинні відігравати більш значну роль у порівнянні з приватними в системі державних закупівель лікарських засобів. На сьогоднішній день вони ж практично ізольовані від даного процесу.

Насамкінець лідери Єдиного Центру висловили переконання, що український народ набагато талановитіший за вітчизняних політиків. «Талановитий народ має обирати талановитих політиків. Вибір залежить від кожного з нас».

Лідери Єдиного Центру зазначили, що, отримавши представницькі мандати у органах влади, зроблять все для того, щоб зробити життя громадян якісним. «Українські громадяни не повинні їздити закордон у пошуках мрії, а мати змогу самостійно будувати власну мрію в себе на Батьківщині».

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"