День пам’яті жертв Голодомору

День пам’яті жертв Голодомору

27 листопада, у день пам’яті жертв Голодомору, акту геноциду української нації репресивною тоталітарною машиною, мільйони українців вшановують пам`ять загиблих.

Позиція партії друкуватиДрукувати

Місцеві вибори

Бегей: Місцеві вибори необхідно проводити відповідно до Конституції, а не шляхом політичної доцільності
2010-05-21 14:50:00

Бегей: Місцеві вибори необхідно проводити відповідно до Конституції, а не шляхом політичної доцільності

На думку керівника Івано-Франківського обласного секретаріату Єдиного Центру Василя Бегея, Верховній Раді України необхідно визначатися із датою проведення чергових виборів до місцевих органів влади.

 На думку керівника Івано-Франківського обласного секретаріату Єдиного Центру Василя Бегея, Верховній Раді України необхідно визначатися із датою проведення чергових виборів до місцевих органів влади. Скасування виборів, які мали відбутися у травні, а також затягування парламентом призначення дати нових виборів не лише створює певну політичну невизначеність в країні, але й формує певний негативний імідж нашій державі, як країні, яка обрала демократичний шлях розвитку, на міжнародній арені. Так, представники Парламентської асамблеї Ради Європи найближчим часом планують ініціювати обговорення із українськими високопосадовцями ситуацію навколо виборів до місцевих рад в Україні. Окрім того, відтермінування на невизначений термін дати виборів є порушенням конституційних прав українських громадян.

Василь Бегей зазначає, що наразі єдиного бачення можливої дати виборів немає і в самої коаліції. Якщо В. Литвин заявляє про те, що вибори наймовірніше відбудуться 27 березня 2011 року (до речі, представники фракції БЮТ свого часу подали відповідний законопроект із пропозицією призначити вибори саме на 27 березня), то Партія Регіонів ініціює проведення виборів до місцевих органів влади на 31 жовтня 2010 року. Немає, як бачимо, єдиної позиції і в політичних сил, які сьогодні в силу різних обставин опинилися в опозиції. В залежності від вигідності чи невигідності, оцінки власного рейтингу кожна партія намагається вести власну гру навколо дати чергових виборів до місцевих рад.
 
На жаль, – резюмує Василь Бегей – в нашій країні вибори вкотре опинилися в залежності від кабінетних домовленостей, а не абсолютного та безумовного пріоритету правового припису.

Разом з тим, на думку Василя Бегея, на сьогоднішній день в переважній більшості місцевих рад назріла об'єктивна необхідність в нових виборах. Зміна влада перегрупувала й місцеві колегіальних органи.  «Тушки» та переорієнтація депутатів, як свідчить практика, виявилися характерними не лише для головного законодавчого органу країни, але й місцевих рад. Це у свою чергу не тільки вносить хаос та дестабілізує  ситуацію на місцях, але й спотворює волю виборців. Пропорційна виборча система на місцевому рівні показала свою неефективність, а тому, вочевидь, має бути зміненою. От тільки на яку – питання відкрите. Втім, те, що мажоритарна виборча система в тій чи іншій інтерпретації повернеться вже на найближчих виборах, сумнівів викликати не повинно.

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"